top of page

Pinoo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Pinoo Nedir?
  Pinoo kodlama, robotik, maker ve STEM+A eğitim setidir. Pinoo eğitim setleri ile yüzlerce proje yapılabilir. Eğitim alanında kullanıldığı gibi gündelik hayatta sürekli çalışan projelerde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda hobi severlerin kolayca proje yapabileceği ve projelerine entegre edebileceği bir settir.
 • Pinoo Setlerinin Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?
  Pinoo eğitim setleri kodlama, robotik, maker ve STEM+A konularına ilgi duyan her yaştan bireyin kendi kendine kolayca öğrenebileceği şekilde tasarlanmıştır. Kolay Bağlantı En önemli kolaylıklardan biri bağlantı kolaylığıdır. Tüm sensör ve modüllerin bağlantısı tek kablo ile yapılabilir. Pinoo ile proje yapabilmek için breadboard, direnç ve Jumper kablolara gerek yoktur. Sensör ve Modül Çeşitliliği Projenizde ya da eğitim programınızda ihtiyacınız olan her sensör ya da modül Pinoo ürün ailesinde mevcuttur. Pinoo Studio kodlama editöründe ilgili kod bloğu bulunur ve kolayca kullanıp projelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Zengin içerik ve müfredat Yüzlerce proje yapabileceğiniz içerik, müfredat, video, akış diyagramı ve zihin haritası Pinoo'ya değer katar. Web sitemiz ve Youtube kanalımız konuya ilgi duyan çocuk, genç, öğretmen ve hobi severler için harika kaynaklara sahiptir. Pinoo Studio Pinoo Studio kodlama editörü ile kolayca kodlama öğrenebilir ve projeleriniz için gerekli kodları hızlıca oluşturabilirsiniz. Pinoo Studio ile ilgi ve bilgi seviyenize uygun Scratch ve Python temelli kodlar oluşturabilirsiniz.
 • Pinoo Setleri Hangi Seviye İçin Uygundur?
  Pinoo setleri okuma-yazma bilen ilkokul çocuklarımızdan üniversite öğrencilerine kadar uygundur. Blok tabanlı, metin tabanlı (Arduino IDE, Python, C Sharp vb.) kodlama editörleri ile kodlanabilir.
 • Pinoo Nasıl Kodlanır?
  Pinoo setleri Pinoo Studio yazılımı, Arduino IDE, Python, mBlock, C Sharp vb. tüm editörler ile kodlayabilirsiniz. Pinoo Studio yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://drive.google.com/drive/folders/1lvMbO_qKr69vZVNFqV04C0UYBGSTa5j5
 • Pinoo Studio Yazılımını nereden indirebilirim?
  Aşağıdaki linkten işletim sisteminiz için gerekli yazılımı indirebilirsiniz. https://drive.google.com/drive/folders/1lvMbO_qKr69vZVNFqV04C0UYBGSTa5j5
 • Neden Pinoo'yu Tercih Etmeliyim?
  Pinoo kolay bağlantı arayüzüne sahiptir. Çocukların kullanımı için tasarlanmıştır ve sağlamdır. İçerikleri ve müfredatı sürekli gelişir. Hızlı teknik desteği ve eğitim desteği vardır. Fiyat/Performans ürünüdür. Kullanımı ve derslere entegre edilmesi kolaydır. Legolar ile uyumludur. Çok sayıda sensör ve modül desteği vardır. Uzman eğitimciler tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Türkiye'de üretilmektedir. Çok sayıda seçkin okul referansı bulunmaktadır.
 • Okullar Neden Pinoo Setlerini Kullanmalı?
  Pinoo setleri her çocuğun rahatlıkla kullanabileceği kolaylıktadır. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar müfredatı ve özgün içerikleri vardır. Pinoo seti alan okullara eğitmen eğitimi verilmektedir. Pinoo ile sene sonu kodlama ve robotik festivali yapmak çok kolaydır. Pinoo setleri öğrencinin eğitim hayatında sadece bir kez alınır. İstenirse yükseltme paketleri vardır. Pinoo setlerinin yedek parçası uygun rakamlıdır. Temini kolaydır. Pinoo setleri 2 yıl garantilidir. Okullarda öğretmen değişikliği olması durumunda Pinoo eğitmen eğitimi vererek setlerin aktif kullanılmasını sağlar. Pinoo seçkin okullarda aktif olarak kullanılmaktadır. Pinoo kalabalık sınıflarda kullanım için çok sayıda avantaj sağlar. Okullara özel demo ders imkanı bulunmaktadır.
 • Eğitim, Garanti ve Destek
  Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir. Talep edilmesi durumunda online ya da ofisimizde eğitim veriyoruz. Adetli alımlarda yerinizde eğitim seçeneğimiz vardır. Problem ya da arıza durumunda en geç 5 iş gününde çözüm sağlanacaktır.
 • Çocuğuma Neden Pinoo Kodlama ve Robotik Eğitim Seti Almalıyım?
  Pinoo setlerini öğretmen olmadan kullanmak mümkündür. Çocuklar Pinoo sayesinde robotik kodlamayı kendi kendilerine öğrenebilirler. Pinoo çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Pinoo kontrol kartına sensör, modül ve motorları bağlamak çok kolaydır. Pinoo çok sayıda örnek içerik ve video'ya sahiptir. Hızlı destek ve canlı bağlantı ile çocuklara projelerinde destek olunmaktadır. Pinoo çocukların hayal gücünü, problem çözme becerilerini ve özgüvenlerini geliştirir. Pinoo setlerinin yedek parçası uygun rakamlıdır ve kolay bulunur. Pinoo'da tüm bağlantılar tek kablo ile yapılır. Pinoo'da gizli maliyet ya da pahalı parçalar yoktur. Pinoo ile evler atölyeye dönüşür ve evde sürekli icat çıkar. Pinoo Robotics her zaman ürünlerinin yanındadır.
 • İlkokulda kodlama ve robotik öğrenilebilir mi?
  Kodlama ve robotik için en doğru ve güzel yaşlar ilkokul zamanıdır. Her kademede kodlama öğrenilebilir.
 • Kodlama ve robotik için en uygun yaş kaçtır.
  5 yaşından itibaren algoritma, kodlama ve robotik çalışmaları başlamaktadır.
 • Bize Ulaşın
  Instagram www.instagram.com/pinoorobotics Youtube www.youtube.com/pinoorobotics e-Ticaret www.pinoo.io LinkedIn www.linkedin.com/company/pinoo-robotics-global/ e-posta pinoo@atolyevizyon.com Telefon 0 532 460 72 30
bottom of page